SORU & CEVAP

SORU & CEVAP

1 Neden koyu renkli cam şişe kullanıyorsunuz?
Zeytinyağının orijinal tadını, kokusunu ve içeriğindeki sağlıklı bileşenleri koruması için gün ışığıyla temas etmemesi gerekir. Parlak güneş ışığı zeytinyağının tadının istenmeyecek derecede acılaşmasına sebep olur. Aynı şekilde yüksek sıcaklık da zeytinyağının asit oranını artırır ve yapısını bozar. Bu nedenle Dönger’i içiniz rahat saklamanız ve kusursuz tadını hep aynı hissetmeniz için şişelerimiz ısı ve ışık geçirmez, koyu renkli özel camdan üretilir.
2 Neden düşük gramajlı ürünler satıyorsunuz?
Bir zeytinyağı ne kadar iyi ve kaliteli olursa olsun, havayla temas ettiği andan itibaren ilk günkü tazeliğini ve içeriğindeki polifenol, antioksidan gibi sağlıklı bileşenleri kaybetmeye başlar. Bu nedenle Dönger'de sadece ihtiyacınız olan kadarını tüketmenize yardımcı olacak gramaj miktarları tercih edilmiştir. Böylece son damlasına kadar zeytinyağınızın tüm doğal ve sağlıklı özellikleri maksimum korunmuş olur.
3 Dönger ürünlerini nerede bulabilirim?
Dönger ürünlerini +90 (256) 563 11 70 no’lu telefondan veya siparis@donger.com.tr adresimize mail atarak sipariş verebilirsiniz. Siparişlerinizle veya ürünlerimizle ilgili sorularınızı yine aynı irtibat adreslerinden bize iletebilirsiniz.
4 Zeytin yağı tadımı nasıl yapılıyor?
Az bir miktar (15 ml) zeytinyağı ağzı daralan bir bardağa konur. Bir elle bardak tutulurken, diğer elle bardağın ağzı kapatılır ve bardak dairesel biçimde ovalanır. Bardağı hafifçe sağa sola eğerek uçucu ve aromatik bileşenlerinin açığa çıkması sağlanır. Bu hareket yağın ağzın içinde iyice yayılmasına yardım edecektir. Böylelikle küçük bir yudumla yağın içindeki her aroma nüansını algılanır
5 Diğer zeytinyağları yerine neden Dönger'i tercih etmeliyim?

İşte size Dönger’ı seçmeniz için birbirinden değerli birkaç sebep;

- Erken hasat edilen zeytinlerden üretilen Dönger, yağda çözünen minör bileşenler taşır.

- Memecik Zeytinleri’nin hepsi aynı iklim şartlarında yetiştirilir. Bu yüzden her şişedeki zeytinyağının kalitesi, tadı ve aroması standarttır.

- Dönger hasattan sonra 3-4 saat içinde, zeytin kendine özgü enfes tadını ve bileşenlerini kaybetmeden üretilir.

- Dönger’i en kaliteli zeytinyağları sınıfına sokan asitlik oranı %0.1’dir.

- Dönger’in sağlığa büyük katkısı olan polifenol ve antioksidan içeriği oldukça yüksektir.

- Memecik Zeytinleri, %73-76 oranında oleik asit yoğunluğuna sahiptir (diğer zeytin türlerinde %70’in altındadır).

- Oleik asit, kolesterolü düzenler ve meme kanseri riskini azaltır.